3 dni i w każdym z nich 24 godziny do zagospodarowania. Wiele będzie się działo, więc dziś wpis delikatnie zbierający wszystko, co przed nami. Żeby przypadkiem nikt o niczym nie zapomniał, a nieprzekonani zdecydowali się do nas dołączyć. Bo po prostu warto!
Sadzimy las
Nowa inicjatywa, którą już przedstawialiśmy. Pojawiła się w zespole organizatorów bardzo spontanicznie i od razu została entuzjastycznie przyjęta. W skrócie – nie „bawimy się” w mnożenie gadżetów i nie do końca potrzebnych komukolwiek drobiazgów konferencyjnych. Zmierzamy w stronę minimalizmu i jednocześnie dbamy o planetę. Każdy zakupiony bilet to jedno posadzone drzewko. Szczegóły akcji w tym wpisie, a relacji z sadzenia spodziewajcie się już 4 maja 2023 w naszych social mediach!
Contributor Day
Pierwszy dzień konferencji, czyli piątek i możliwość zaangażowania się w rozwój WordPressa i jego komponentów. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego nim zainteresowania, bo już otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń!
5 powodów, dla których warto wziąć udział w Contributor Day:
- Networking: Poznasz nowych ludzi, a także spotkasz znane twarze z branży, wszystko w mniej formalnej i luźnej atmosferze.
- Dla profesjonalistów i początkujących: Contributor Day to doskonała okazja do nauki i dzielenia się doświadczeniami z innymi entuzjastami WordPressa. Będziesz miał/a okazję poznać osoby z różnymi umiejętnościami, które mogą pomóc Ci w przyszłych projektach, a może nawet staną się Twoimi współpracownikami.
- Społeczność WordPress: Wspólna praca z innymi uczestnikami Contributor Day pozwoli Ci zobaczyć, jak silna jest nasza społeczność i jak wiele dobrego możemy osiągnąć razem. To idealna okazja, aby na własne oczy przekonać się, dlaczego WordPress jest tak dobry i podbija świat.
- Możesz zostać oficjalnym współtwórcą WordPressa: Contributor Day to szansa, aby wpłynąć na rozwój całej platformy WordPress i oficjalnie stać się jej współtwórcą.
- Dobra zabawa: Contributor Day to nie tylko nauka i praca, ale również świetna zabawa. Wielu uczestników traktuje go jako doskonałe wprowadzenie do wieczornego Before Party. A co najważniejsze, zapewniamy również przepyszną szamę!
Chcesz dołączyć? Zarejestruj się!
Ponad 30 prezentacji
To niezaprzeczalnie „core” konferencji WordCamp Gliwice. Będą się odbywały zarówno w sobotę, jak i niedzielę, a osoby wybrane do przedstawiania zagadnień to praktycy w swoich dziedzinach. Będziemy poruszać się w trzech ścieżkach tematycznych: Business, Technology and Future, więc każdy znajdzie coś dla siebie i wyjedzie z Gliwic z nową, przydatną wiedzą.
Pełną agendę przestawiamy oczywiście na naszej stronie.
7 praktycznych warsztatów
Kolejna możliwość rozwoju, czyli czas wdrażania nowo nabytej wiedzy i poszerzania swoich kompetencji. Propozycji jest siedem, a ilość miejsc na nie – z przyczyn oczywistych – jest ograniczona. Odbywają się w mniejszych grupach, gdyż chcemy, by każdy miał możliwość osobistego rozwoju pod okiem prowadzącego.
Jeszcze możesz dołączyć, ale ze zgłoszeniem radzimy się pospieszyć.
Panel dyskusyjny
To odpowiedź na gorący ostatnio temat. 🚨 AI. 🚨 Wprawdzie jego popularność w dyskusji o zatrudnianiu i pracy zawodowej wzrosła wraz z pojawieniem się ChataGPT, jednak wydaje się, ze temat jest o wiele szerszy. I naprawdę wzbudza kontrowersje!
Coraz częściej słyszy się o sztucznej inteligencji i jej wpływie na rynek pracy. Wraz z rozwojem nowych technologii pojawiają się pytania: czy maszyny zastąpią ludzi w niektórych zadaniach, czy też będą narzędziem, które ułatwi nam życie? Będziemy więc mieli okazję do dyskusji na temat automatyzacji w pracy podczas panelu z udziałem ekspertów. Czy warto się obawiać wprowadzenia sztucznej inteligencji na rynek pracy? I w szczególności: czy my, ludzie związani z WordPressem, mamy się czego obawiać? Jakie ewentualnie mogą pojawić się konsekwencje?
Więcej o samym panelu we wpisie: Last but not least: panel dyskusyjny!
Biznesowy mastermind
W pewnym sensie to nowość na WordCampie. Z jednej strony networking to przecież coroczna podstawa naszej konferencji, z drugiej – nie było dotąd próby jej „sformalizowania”. W tym roku postanowiliśmy to zrobić. Spotykamy się w niedzielę, podczas dwóch sesji, dzielimy na małe grupy i… rozmawiamy! Dzielimy się biznesowymi dylematami, trudnościami i czerpiemy z doświadczenia innych.
Szczegóły i rejestracja oczywiście we wpisie na blogu.
WordCare Support Desk
Niepozorny kącik blisko strefy chill, w którym dopiero będzie się działo. Całą sobotę specjaliści z WordCare będą służyć pomocą w trudnościach z Waszymi WordPressami. Jeśli więc potrzebujesz wsparcia, koniecznie zajrzyj na parter, gdzie Marcin Ledwolorz i Grzegorz Furga będą dzielić się radą, pomocą i doświadczeniem.
Gra konferencyjna
To taki nasz sposób na urozmaicenie i poruszanie się podczas WordCampa. Będą (nie tylko) proste zadania do wykonania, miejsca do odwiedzenia i pieczątki do zebrania. Cała gra potrwa dwa dni: sobotę i niedzielę, a jej ukoronowaniem będą przygotowane przez prowadzących i prelegentów upominki. Brzmi nieźle?
Obecność sponsorów
O nich nie można nie wspomnieć, bo podczas konferencji pasjonatów to dzięki globalnym i lokalnym sponsorom możemy tak dobrze spędzić czas. Pełną listę wspierających firm znajdziesz na naszej stronie. Warto zajrzeć tam i jeszcze przed eventem przemyśleć sobie, z kim może będzie okazja do nawiązania sympatycznej współpracy. Konferencje zawsze są ku temu idealną okazją!
A jeśli chcesz dołączyć do zacnego grona fundatorów WordCamp Gliwice – koniecznie zajrzyj tutaj!
Networking parties!
Z wiarygodnych źródeł wiemy, że istnieją ludzie, którzy na WordCamp przyjeżdżają głównie ten punkt realizować (znajdziecie ich oblegających kawowe stoliki!). Dla wszystkich jednak WordCamp to zawsze świetny czas poznawania innych entuzjastów WordPressa i nawiązywania – nie rzadko biznesowych – relacji. Okazje będą przynajmniej dwie i nazywamy je oficjalnie: Bifor i Middle Party. To zorganizowane przestrzenie, w których relaksujemy się po całodziennym rozwojowym wysiłku.
Pssst. Swoistą tajemnicą poliszynela jest fakt, że na imprezach oficjalnych się nigdy nie kończy. Stay tuned i – zwłaszcza w social mediach (Facebook, Instagram, Twitter) – trzymajcie rękę na pulsie!