WordCamp Gliwice
13-14 kwietnia 2024

Zostań prelegentem na WordCamp Gliwice 2024

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana wystąpieniem przed szerszą publicznością i chcesz podzielić się swoją wiedzą to masz wyjątkową okazję zgłosić się do nas z własną prezentacją.

Uczestnictwo w WordCamp Gliwice 2024 to świetna okazja na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, również jako mówca i mentor. Zachęcamy Cię do przesłania swojego zgłoszenia.

Można zgłosić swoje wystąpienie w wybranej ścieżce tematycznej w 1 z 3 form prelekcji:

  • Prezentacja
  • Warsztaty
  • Panel dyskusyjny (grupa min. 3 osoby)

Ważne informacje

  1. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia jako prelegent.
  2. Jako prelegent otrzymasz darmowy bilet.
  3. Każdy zatwierdzony przez nas prelegent otrzyma specjalny wpis na blogu oraz w mediach społecznościowych o swoim nadchodzącym wystąpieniu.
  4. Każdy prelegent otrzyma najpotrzebniejsze wsparcie, zarówno podczas prelekcji jak i przed – zapoznamy się z Twoją prezentacją i podpowiemy jak lepiej ją przygotować pod kątem wystąpienia na WordCampie.
  5. Prezentacja nie może zawierać tylko treści komercyjnych promujących własne produkty/usługi (w tym wtyczki). Zaakceptujemy jednak case study na temat konkretnego produktu/usługi lub wtyczki.
  6. Rola prelegenta to świetna okazja do pokazania swoich umiejętności i sprawdzenie się przed szerszą publicznością.
  7. Każdy prelegent otrzyma specjalną odznakę na wordpress.org.

Przeczytaj porady i oczekiwania dla prelegentów oraz regulamin →

Terminy

Formularz zgłoszeniowy został otwarty 23 stycznia 2024 r.

Termin zgłaszania prelekcji mija 20 lutego 2024r. o godz. 23.59.

W tym czasie możesz przesłać swoje propozycje tematów. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 prelekcje + 2 warsztaty / panele.

Do 24. marca każdy prelegent musi dostarczyć nam gotową prezentację, żebyśmy mogli dokonać sprawdzenia pod względem technicznym oraz merytorycznym.

Tematyka

Konferencja odbędzie się w Gliwicach i między innymi stąd czerpiemy inspirację do przygotowania agendy. Hasłem promocyjnym miasta jest „Future is here”, miasta będącego dużym, innowacyjnym ośrodkiem technologicznym na Śląsku, nieformalną „Gliwicką Doliną Krzemową”.

Oprócz tradycyjnej na WordCampach ścieżki dla developerów, stawiamy na elementy biznesu i innowacyjnych technologii, z których społeczność WordPressa może czerpać korzyści.

Proponujemy 3 ścieżki tematyczne: Biznes, Technology, Future.

Ścieżki tematyczne i kryteria, które musi spełnić prezentacja

  1. Podczas WordCamp Gliwice prelekcje będą podzielone na 3 ścieżki tematyczne: Business, Technology, Future. Prelekcja powinna wpisywać się w te ścieżki.
  2. Prelekcje powinny skupiać się na dostarczeniu niebanalnej i nieoczywistej wiedzy lub informacji. Powinny być mocno merytoryczne i zaawansowane technicznie, albo inspirujące i poszerzające horyzonty.
  3. Prelekcja musi zmieścić się w czasie 18 minut. Nie planuj live codingu, ani tłumaczenia każdej linijki kodu czy bardzo rozbudowanego case study – do tej formy zdecydowanie lepiej sprawdzą się warsztaty.
  4. Pamiętaj, aby temat Twojej prelekcji był ciekawy i unikalny. Unikaj tematyki dla osób początkujących, albo przedstawiania powszechnie znanych faktów.
  5. Prezentacja nie może zawierać tylko treści komercyjnych promujących własne produkty/usługi (w tym wtyczki). Zaakceptujemy jednak case study na temat konkretnego produktu/usługi lub wtyczki.

Co oznacza zostanie Prelegentem na WordCamp

  1. Pamiętaj, że WordCampy to wydarzenia non-profit, czyli organizowane są przez wolontariuszy. Wolontariuszem jest również Prelegent.
  2. Prezentacje branżowe lub sprzedażowe nie będą przez nas odrzucane, ale mają mniejszą szansę na znalezienie się w agendzie. Planując swoją prezentację pokaż przede wszystkim siebie i swoje umiejętności bez zbyt mocnego nacisku na konkretną markę.
  3. Pamiętaj, że rozwiązania lub firmy, które nie respektują licencji WordPressa, czyli GPL, nie będą promowane na WordCampie, w żadnej postaci.
  4. Każda prezentacja musi zostać przez nas zweryfikowana pod względem merytorycznym i technicznym. Chcemy uniknąć niepotrzebnych niedomówień, kontrowersyjnych informacji lub problemów technicznych podczas trwania prezentacji. Nadesłanie prezentacji wcześniej przed wydarzeniem, czyli max. do 24. marca, jest bezwzględnie wymagane.
  5. Prelegenci, którzy nie prześlą w określonym terminie swoich prezentacji, nie wystąpią na WordCampie, a ich miejsce zajmą prelegenci rezerwowi.
  6. Wprowadzamy stanowisko Backup speaker – jeśli chciałbyś zastąpić dowolnego prelegenta w razie jego nieobecności podczas WordCamp Gliwice 2024 i wyrażasz ochotę aby zostać zapasowym speakerem oraz wystąpić ze swoją prezentacją – zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym (możemy poinformować o tym fakcie w ostatnim momencie).

Sprawdź nasze porady i oczekiwania dla prelegentów →

Jakie profity otrzymuje prelegent?

Uczestnictwo w WordCamp Gliwice 2024 to świetna okazja na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, również jako mówca i mentor. Chociaż bardzo cenimy to, co prelegenci wnoszą do konferencji, nie możemy pokryć kosztów podróży, zakwaterowania ani wynagrodzić (finansowo) prelegentów za ich czas, ale:

Otrzymasz darmowy bilet na WordCamp Gliwice.

Otrzymasz zaproszenie na kolację w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu, która odbędzie się w piątek 12 kwietnia – to wydarzenie dedykowane dla naszych prelegentów oraz sponsorów.

Otrzymasz odznakę w swoim profilu na WordPress.org.

Otrzymasz specjalny wpis na blogu oraz w mediach społecznościowych o swoim nadchodzącym wystąpieniu.

Otrzymasz najpotrzebniejsze wsparcie, zarówno podczas prelekcji, jak i przed – zapoznamy się z Twoją prezentacją i podpowiemy, jak lepiej ją przygotować pod kątem wystąpienia na WordCampie.

Wypełnij i wyślij do nas formularz zgłoszeniowy, odezwiemy się wkrótce!

Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które wypełniły poprawnie i przesłały formularz zgłoszeniowy.

Prosimy, nie kupuj jeszcze biletu na konferencję. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, otrzymasz darmowy bilet jako prelegent.